התיאטרון של אפטלינג (Efteling Theater)

פארק השעשועים אפטלינג הוא אחד המקומות שאסור לפספס כאשר מגיעים עם הילדים לטיול בהולנד, זוה פארק קסום במיוחד אשר מציע מגוון גדול של אטרקציות ומתקנים מדהימים לכל הגילאים, אחד המקומות החשובים בפארק זהו התיאטרון של אפטלינג (Efteling Theater)

התיאטרון של אפטלינג הוא תיאטרון מופעים גדול אשר ממוקם ממש מאחורי בית חמשת החושים, הוא מקיים הפקות מוזיקליות גדולות, ולעיתים הוא משמש גם לאירועים, התיאטרון הגדול מכיל אלף מאה מקומות ישיבה, והוא נחשב למקום מאוד אהוב בפארק הן על ילדים והן על ההורים.

קצת על ההיסטוריה התיאטרון של אפטלינג

ההיסטוריה של התיאטרון באפטלינג מתחילה בשנת שבעים ושתיים של המאה העשרים, בתוך מבנה ויקטוריאני מקסים החלו להציג הופעות קטנות וצנועות באופן יחסי, לאורך השנים גדל הביקוש להופעות ובשנות התשעים התיאטרון החל להציג מופעים גדולים יותר.

לקראת שנות האלפיים החליטו לשפץ ולשדרג את התיאטרון באופן משמעותי כדי שיוכל להכיל כמות גדולה של אנשים כמו גם לקיים מופעים גדולים יותר, העבודות נמשכו עד שנת אלפיים ושלוש בעלות מסתכמת בהשקעה של יותר משלושים מיליון יורו.

כיום התיאטרון של אפטלינג מציג מופעים מעולים לכל המשפחה, העיצוב המרשים של המקום בשילוב של הופעות מדהימות הפכו את התיאטרון להצלחה כבירה שנחשבת לאטרקציה חובה בעת ביקור בפארק השעשועים אפטלינג.

אחד המאפיינים הייחודים של התיאטרון הוא הגג של המבנה, בחלק העליון של האולם נתמכים על ידי מסבכי פלדה גדולים שיכולים כל אחד לשאת משקל של שבעה עשר טון, מתחת לגג ישנה קומה מופרדת באמצעות רשת מסיבית מעל כל האולם שניתן ללכת עליה בגובה מלא ולהוסיף אלמנט יוצא דופן למופעים.

מתחת לרשת יש עוד ארבעה גשרי הליכה וגם עבור טכנולוגית תאורה מתקדמת, לגשרים אלו יש מתקנים המיועדים עבור תליית אורות משני הצדדים, באולמות תיאטרון רגילים, טכנולוגיה מסוג זה זמינה רק בצד הבמה, אך בתיאטרון של אפטלינג נבנה בצורה מודרנית המאפשרת לו להשתדרג כל הזמן.

מופעי התיאטרון של אפטלינג

התיאטרון של אפטלינג מציג החל ממופעי פארק ועד מחזות זמר באורך מלא כאשר נבנה התיאטרון, המטרה שלו הייתה להיות תחליף קבוע לבניית אוהלים בבריכת השחייה, אז הועלו מה שנקרא מופעי הפארק, מופע פארק הוא מופע בקנה מידה קטן בדרך כלל ומתקיים בשעות הפתיחה של פארק השעשועים ואין צורך לשלם עבורו תשלום נפרד.

כאמור לאורך השנים המבנה שופץ ושודרג והמבנה כולו גדל באופן משמעותי, המיקום בקצה הפארק מעיד שלפארק אפטלינג הייתה כוונה ברורה מראש לעשות עם זה יותר מאשר רק לערוך מופעי פארק, המופע הראשון שהוצג, מופע אפטלינג המופלא זה עדיין היה מופע קצר יחסית.

בסתיו אלפיים ושלוש,התקיים בתיאטרון מופע באורך מלא ראשון זה היה המחזמר היפהפייה הנרדמת, לאורך השנים התקיימו מופעים רבים כמו למשל, עץ האגדות, החתול במגפיים, ועוד, כיום המופע שהתקיים באולם נקרא קארו, זהו מופע אשר מבוסס בעיקר על אקרובטיקה וריקוד. 

הוא מספר את סיפור חייו של אוסקר, המבוסס על הנושא של קרוסלת הקיטור, קרוסלת החיים, שנמצאת בפארק אפטלינג קרו הוא בעצם קיצור של המילה קרוסלה.

כל מה שצריך לדעת לפני ביקור בתיאטרון של אפטלינג

ההופעות בתיאטרון מתקיימות לפחות שלוש פעמים בשבוע, בימי חמישי, שבת וראשון, ולעתים קרובות גם במהלך חופשות בתי הספר ובסביבות החגים המקומיים כרטיס כניסה עולה עשרים וחמישה יורו, במידה וקניתם כרטיס כניסה לפארק תוכלו לרכוש את הכרטיס בעשרה יורו בלבד.

המופע עצמו הוא מרהיב במיוחד ולעיתים גם אינטראקטיבי שהמציגים משתפים את הילדים היושבים באולם, במהלך המופע, עוקבים אחר סיפור חייו של אוסקר הדמות המרכזית, המכיל את הרגעים הצפויים, ילדות, התאהבות, חתונה, הבאת ילדים לעולם, מישהו שמת, נכדים, ועוד במטרה להציג מופע שמתאים לכולם לא משנה מהיכן הגיעו בעולם.

שאלות ותשובות בנוגע לתיאטרון של אפטלינג

התיאטרון של אפטלינג הוקם בשנת שבעים ושתיים, ומאז הוא פותח שופץ ושודרג, זהו תיאטרון מרהיב אשר נמצא בתוך מבנה ויקטוריאני, פנים המבנה הוא סופר טכנולוגי והאולם כולו עוצב ברמה הכי גבוהה, התיאטרון מציג מופעים מרהיבים של אקרובטיקה קסמים וכל מה שצריך ליצור מופע שיהמם את קהל המבקרים.

כן כרטיס כניסה יעלה לכם 25 יורו לאדם, במידה ואתם רוכשים כרטיס כניסה לפארק אפטלינג תוכלו לרכוש את הכרטיסים במחיר של 10 יורו לאדם.

מופעים בתיאטרון של אפטלינג מתקיימים שלוש פעמים בשבוע בימי ראשון, חמישי ושבת, בתקופת חגים מקומיים ובחופשות של בית הספר מתקיימים מופעים בתדירות גבוהה יותר.

כיום המופע אשר מתקיים בתיאטרון של אפטלינג נקרא קרו, קיצור של המילה קרוסלה אשר עליה מבוסס המופע, עם הדמות המרכזית אוסקר, זהו מופע מרהיב לכל המשפחה הכולל מופעי אקרובטיקה רגעים מצחיקים במיוחד ואפילו כמה דרמות שידאגו את הילדים אך אל דאגה יש סוף טוב.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה באפטלינג מתחילה כאן