טירת הרפאים (Haunted Castle) של אפטלינג

בשנת שבעים ושמונה של המאה העשרים נחנכה האטרקציה טירת הרפאים של אפטלינג, זה קרה לאחר יותר משנה וחצי של בנייה, הטירה נבנתה מפני שחלה ירידה מפתיעה בקהל המבקרים בפארק בעיקר בשל העובדה שרוב האטרקציות במקום היו באוויר הפתוח מה שלא אידיאלי למזג האוויר החורפי באזור.

טירת הרפאים נקראת – Spookslot

טירת הרפאים זוהי אטרקציה מקורה לחלוטין וכאשר היא נפתחה לקהל הרחב היא נחלה הצלחה אדירה והפארק שוב הפך לפופולרי, הרעיון היה ליצור טירה עתיקה שתראה ריקה אך ברור שבמקור היא הייתה מקום יפיפה ויוקרתי.

התכנון והעיצוב של הטירה הם ברמה הכי גבוהה שיש המבנה עצמו נראה כאילו לקוח מסיפורי האגדות וכבר מבחוץ הוא נראה מסתורי וכנראה גם רדוף רוחות, כאשר מבקרים בפארק השעשועים אפטלינג אי אפשר לפספס את האטרקציה המדהימה של טירת הרפאים (Haunted Castle) של אפטלינג

טירת הרפאים של אפטלינג

טירת הרפאים של אפטלינג כאשר פחד ואימה מתעוררים לחיים

כבר בכניסה לטירה מתחיל הפחד להיות זה ששולט, דמויות מוזרות וברקע דיאלוג מפחיד בקול נמוך, על אף שהדיבור הוא בהולנדית אפשר להבין את המסר, הכניסה היא דרך שני חלונות גדולים בצורה של עיניים ופה, כאשר יש בחוץ גשם נראה כאילו חלון אחד בוכה.

נכנסים אל אולם ההמתנה שמעוצב בצורה גותית אפלה במיוחד, מסביב דמויות מפחידות ואחת מרכזית שנראית כמו רוח רפאים מהמזרח הרחוק אשר אוחזת קערת קריסטל, זוהי נערה יפה שמסתכלים עליה כמה שניות היא הופכת לגולגולת מפחידה, כדי להוסיף לאווירה המלחיצה מאחורי הדלת יש שני כלבים מפחידים קשורים בשלשלאות עבות מרעישות כאשר מישהו מנסה להתקרב אליהם.

כאשר ממשיכים ללכת בתוך הבית מגיעים למגדל שנמצאת בו נברשת ענקית אותה מחזיקה יד אנושית שעירה במיוחד ומסביב שלושה שדונים אדומים שמשגיחים על העוברים ושבים, באזור המרכזי של הטירה מגיעה האטרקציה הראשית, החצר הפנימית היא בית קברות ומנזר נטוש.

כאשר השעון מגיע לשעה שתיים עשרה הוא מצלצל ובית הקברות מתעורר לחיים, מתחיל ברקע שיר קברטי והמופע רק מתחיל, כאשר שלדים מתחילים לצאת מהקברים ואפילו יש שלד של ילדה קטנה על המצבה שלה רשום ילדה תמימה אך היא בהחלט מלחיצה.

חלק נכבד מהמופע הוא המוזיקה המיוחדת שמתנגנת ברקע, היא ללא ספק מוסיפה מתח ועניין רב וכל ההליכה בבית מלווה באפקטים מיוחדים כך שהשילוב בין השניים מעניק לכם אטרקציה מלהיבה וגם מלאה באדרנלין.

טיפים לפני ביקור בטירת הרפאים של אפטלינג

טירת הרפאים (Haunted Castle) של אפטלינג היא אחת האטרקציות הפופולריות בפארק, משך המופע הוא כמעט שמונה דקות ויכולים בהחלט להיות זמני המתנה ארוכים בכניסה, השעות הכי פחות עמוסות הן בדרך כלל שעות הבוקר בסמוך לפתיחה כאשר הפארק עדיין לא מלא.

כדאי לקחת בחשבון שזוהי אטרקציה שיכולה להבהיל ילדים קטנים הגיל המומלץ הוא החל מגיל שמונה, מבחינת אנשים עם מוגבלות יש גישה גם לכיסא גלגלים, אז אם בא לכם חוויה יוצאת דופן שככל הנראה תקפיץ את רמת האדרנלין שלכם טירת הרפאים של אפטלינג היא אטרקציה בשבילכם.

טירת הרפאים של אפטלינג זוהי אחת האטרקציות הוותיקות בפארק, זוהי טירה מפחידה מלאה ברוחות רפאים, המופע בטירה כולל אפקטים מיוחדים ומוזיקה מפחידה במיוחד שתורמת לאווירה המלחיצה במקום.

יש לקחת בחשבון שסיור בטירה יכול להיות מעט מפחיד לילדים קטנים הגיל המומלץ לביקור בטירה הוא החל מגיל שמונה ומעלה, במידה ואתם לא בטוחים אפשר שאחד ההורים יכנס לבדוק האם זה מתאים עבור הילד או הילדה.

משך הסיור בטירת הרפאים של אפטלינג הוא כמעט שמונה דקות, אתם עוברים בין חדרים שונים כאשר בכל חדר יש רוחות רפאים אחרות ומלחיצות שינסו להבהיל אתכם, במידה ואתם ממש אוהבים את האטרקציה אתם יכולים לעשות אותה אפילו יותר מפעם אחת.

טירת הרפאים של אפטלינג זוהי טירה מסתורית ומפחידה כבר מחוצה לה אפשר לראות שמשהו קורה פה, בתוך הטירה יש מספר חדרים שכל אחד מהם עם רוחות רפאים שונות כמו למשל רוח של נערה באפקטים מיוחדים הופכת לגולגולת מפחידה, החדר המרכזי הוא המקום בו נמצא בית קברות שמתעורר לחיים עם שלדים יוצאים מהקברים.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה באפטלינג מתחילה כאן